YKS-TYT - AYT - TEOG / Su Tercih Robotu

Su Tercih Robotu

Meslek Lisesi Mezunlari İçin Önlisans ve Lisans (MYO ve ALAN) Tercih Robotu

YKS MYO tercihlerinizi aşağıdaki tercih robotu yardımıyla yapabilirsiniz. Pencerelerde CTRL tuşu ile çoklu seçim yapabilirsiniz.


Yerleştirme Öncelikleri
Tercihleriniz arasında sıra değiştirmek için tercihi tutup istediğiniz alana sürükleyin,
Tercih listesinden çıkarmak için yandaki silme simgesini kullanın.

www.sutercihrobotu.com - TERCİH LİSTEM

S.No Kod Şehir Üniversite
MYO
Bölüm - Durum 2023 Kontenjanı
Puan Türü
Süre
2022/2021/2020
Kontenjan Yerleşen
2022/2021/2020 Puanı 2022/2021/2020 Sırası Koşullar Türü
Adil KIRT - Psikolojik Danışman - Adnan Menderes Anadolu Lisesi
 
Dikkat - Açıklama

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının yukarıda belirtilen alan/dallarından mezun olanlar, karşılarında gösterilen programlara yerleştirilirken,

  • 2 Yıllık Önlisans (Meslek Yüksek Okulu); yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilecek; ayrıca, yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar katılacaktır.
  • 4 Yıllık Yüksekokul; yerleştirme puanları, OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilecek; ayrıca, yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar katılacaktır. Ek puan, 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için uygulanacaktır. İlgili ortaöğretim kurumuna bu tarihten sonra kayıt olan adaylar için uygulanmaz.
  • 4 Yıllık MTOK; Teknoloji Fakültelerinin / Sanat ve Tasarım Fakültelerinin / Turizm Fakültelerinin yukarıda yer alan lisans programlarının mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları mezunları için ayrılan kontenjanlarına (M.T.O.K.), mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının yukarıda belirtilen alan/dallarından mezun olan adaylar öncelikli olarak yerleştirilecektir. Kontenjanların boş kalması durumunda diğer ortaöğretim kurumlarının diğer alan/dallarından mezun olan adaylar da tercih ettikleri takdirde bu kontenjanlara yerleştirileceklerdir.